Det kommende års udgave er på hele 92 sider, hvor man blandt meget andet kan læse mange spændende jagtberetninger. For eksempel om hele tre nyjægere der fortæller om deres første kronhjort.

En kæmpe oplevelse. De to blev nedlagt på jagtarealerne for foreningens nyjægere. Desuden mange andre spændende beretninger fra Tyskland, Polen, Sverige, Afrika og naturligvis fra Danmark

Derudover er der våbenartikler, omtale af nyjægerjagter, rapport fra Nyjægerudvalget. Jægertips, Jagtjournalen. Jagtmad samt Krudt & ukrudt, hvor der drilles lidt. Desuden en gennemgang af foreningens mange aktiviteter i 2016, og hvad der sker i AMJ i 2017. Derudover hvilke jagtmuligheder man har som medlem af AMJ - og meget mere. 

Rigtig god læselyst!

Vi bruger cookies på denne hjemmeside, for at kunne levere den bedst mulige oplevelse.